Abecedně dle výrobce

ALLUX - světlovody

ALLUX STAV s.r.o.je česká firma dodávající výrobky pro prosvětlení a odvětrání všech typů budov. Produktová řada zahrnuje světlovody, bodové světlíky, pásové světlíky, ventilační turbíny a požární odvětrání. Světlovody ALLUX se používají pro prosvětlení domů, kanceláří, komerčních budov, výrobních hal apod. přirozeným denním světlem. Denní světlo proniká přes průhlednou kopuli umístěnou na střeše do světlovodného tubusu s vysoce reflexní vrstvou, která světlo dále odráží do stropního difuzéru světlovodu. Stropní difuzér rovnoměrně rozptyluje denní světlo do místnosti, nedochází tak k oslnění osob, rozptylované světlo je příjemně měkké.

Elektronická knihovna je určena pro ArchiCAD 16 a vyšší a ArchiCAD SE 2014, podporovány jsou obě systémové platformy, tedy Win a Mac OS. Knihovna je zdarma ke stažení z http://www.svetlovod.cz/vykresy/archicad/
 
Součásti knihovny jsou:
GDL prvek světlovodů
podpůrná složka s obrázky
šablona pro předběžné kalkulace (soubor txt)
přednastavené materiály (soubor aat )
šablona pro výkaz (soubor xml)
- manuál

Světlovody se do projektu vkládají jako prvek "Lampa“. Pro plně korektní zobrazení ve vazbě na okolní konstrukce je třeba manuálně vytvořit otvory ve střechách, stěnách a deskách, kterými světlovod prochází. Koncepce prvku je vytvořena s ohledem na běžné stavební výkresy a jednoduché vizualizace, čemuž odpovídá i geometrické zjednodušení světlovodu a jeho částí a 2D zobrazení.