Abecedně dle výrobce

Rigips - sádrokartonové konstrukce

Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., divize Rigips, je členem koncernu Saint-Gobain. Koncern Saint-Gobain je světový lídr v oblastech Habitat a stavební materiály, působí v 64 zemích. V České republice má Rigips více než dvacetiletou tradici. Nabízí nejen dlouholetou praxí prověřený stavební materiál, ale také dokonalý stavební systém zahrnující sádrokartonové a sádrovláknité systémy, jemné omítky a stěrky pro interiéry.

Softwarový nástroj pro ArchiCAD je v podstatě Velká kniha sádrokartonu v digitální podobě. Katalog obsahuje téměř kompletní sortiment Rigips, do kterého spadají konstrukce předstěn, šachtových stěn, příček, bezpečnostních konstrukcí, modrých akustických konstrukcí, podhledů, podkroví, střech, stropů a suchých podlah. Z konstrukčního hlediska jsou kromě konstrukcí z nejznámějších sádrokartonových desek použity i konstrukce obsahující speciální desky Rigidur, Rigitherm, Rigistabil nebo Glasroc, a to v kombinaci s doporučeným typem minerální izolace o minimální objemové hmotnosti.

Systém je do ArchiCADu naprogramován jako doplněk API (Add-on), který na základě požadovaných parametrů vytvoří konkrétní sendvičovou konstrukci. Uživatel tak nemusí listovat v tištěném katalogu a vytvářet materiály nebo konstrukce ručně. Postup práce je velmi jednoduchý – z nabízených kritérií si projektant zvolí ty, které jsou pro něj podstatné (např. požární odolnost, celkovou tloušťku konstrukce, vzduchovou neprůzvučnost) a doplněk vyfiltruje ty možnosti, které jeho požadavku odpovídají. U vybrané konstrukce lze následně zobrazit její podrobný popis, produktový list v PDF a hlavně ji vložit do ArchiCADu, a to vygenerováním sendviče nebo rovnou přiřazením ke zvoleným prvkům zdí, desek nebo střech. Doplněk je kompatibilní s verzí ArchiCADu 17 a je zdarma k dispozici na http://www.rigips.cz/elektronicky-katalog-systemu-rigips/.