Abecedně dle výrobce

Equitone - fasády

EQUITONE jsou vláknocementové fasádní materiály, které společnost Etex vyvíjí pod různými lokálními názvy (např. „Eternit“) více než století.
 
Vláknocement EQUITONE je nerostný materiál s výraznými fyzikálními a estetickými vlastnostmi. Jeho základními složkami jsou cement, celulóza a minerální materiály, materiál má viditelnou strukturu vláken. EQUITONE vláknocement se vyrábí ve formě velkých desek (až do 3 m x 1,25 m), které jsou velmi tenké a zároveň dosahují vynikajících fyzikálních vlastností. EQUITONE vláknocement je zařazen do třídy reakce na oheň A2 EURO třída a jeho životnost přesahuje 50 let i v nejsložitějších podmínkách. Fasády s vláknocementem EQUITONE jsou tenké a mají nízkou hmotnost.
 
BIM objekty EQUITONE pro ArchiCAD představují komplexní systém pro konstrukci fasád. Plně parametricky nastavitelné nosné rámy lze osadit panely z materiálů: natura, tectiva, pictura a textura.

Objekty "mluví" anglicky a lze s nimi pracovat v ArchiCADu 16 a vyšším. Objekty se do projektu umísťují nástrojem 3D model/Speciality 3D modelu/Doplňky/Doplňky zdí. Knihovna pochází z dílny společnosti BIMobject a je zdarma ke stažení na http://equitone.bimobject.com/