Abecedně dle výrobce

Best – betonové výrobky

BEST, a.s., je největším českým výrobcem betonových stavebních prvků pro venkovní a zahradní architekturu. BIM katalog BEST je kombinací doplňku (ArchiCAD 18 a vyšší) a řady parametrických knihovních prvků (ArchiCAD 16 a vyšší). Po nainstalování lze doplněk najít v menu pod "BIM Project - Best", knihovní prvky potom ve složce "Knihovna ArchiCADu.
Doplněk umí dvě rozdílné funkce. První z nich je určena pro zámkové dlažby, kdy je možné vybírat z velkého množství různých typů, skladeb (pokládek) a barevných kombinací. Doplněk následně vytvoří materiál s danou texturou, případně ji na přání uživatele přiřadí ke zvolené desce nebo terénu. Zároveň s texturou je pro správné zobrazení v půdorysu vytvořena i šrafa, která odpovídá vybrané skladbě dlaždic, a která je také automaticky přiřazena k prvku. Pro velmi náročné uživatele, kteří požadují dokonalý fotorealistický vzhled je navíc možné na webu bimproject.cz stáhnout textury ve vysokém rozlišení.
Druhá funkce doplňku slouží k výběru zdícího systému BEST, který je následně aplikován na zvolenou zeď. Kromě sendvičové konstrukce se vytvoří i vlastní materiály s reálnými fyzikálními vlastnostmi. Všechny takto vytvořené konstrukce či povrchy lze vykazovat pomocí přednastavených seznamů.  Knihovní prvky - BIM objekty - obsahují další části sortimentu, jako jsou betonové stropní nosníky a vložky, překlady, betonové schodiště, zdící systémy nebo obrubníky. Všechny prvky jsou parametrické a lze je pomocí úchytných bodů jednoduše natahovat ve 2D nebo 3D prostředí. Nosné prvky jako jsou stropy nebo překlady navíc obsahují statické tabulky, je tedy možné přímo v projektu zkontrolovat například únostnost stropu podle jeho rozpětí.
Kompletní BIM katalog BEST je zdarma ke stažení na www.bimproject.cz/best