Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_wp_footnotes_kses_init' not found or invalid function name in /web/htdocs3/cegracz/home/www/wp/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_wp_footnotes_kses_init' not found or invalid function name in /web/htdocs3/cegracz/home/www/wp/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
UPDATE pro Archicad 25 a 26 – optimalizace na macOS 13 Ventura — Cegra

UPDATE pro Archicad 25 a 26 – optimalizace na macOS 13 Ventura

Novinky pro registrované 23. 1. 2023

Aktualizace:

Současně s vydáním nového operačního systému macOS Ventura vydal Graphisoft doporučení vyčkat s aktualizací operačního systému, než bude důsledně prověřena kompatibilita Archicadu a jeho případná optimalizace právě pro tuto verzi OS.

Přestože nebyly zaznamenány žádné výraznější chyby, které by například omezovaly výkon Archicadu, objevily se dva problémy, které komfort práce v Archicadu přinejmenším narušovaly. Jednalo se především o nemožnost vybrat typ čáry při nastavování nástrojů (bylo třeba vybírat šipkami, případně myš reagovala na seznam s odsazením směrem doleva) a chybné zadávání hodnot při přesunu prvku (druhé zadané číslo přepsalo v informátoru první zadané).

Tyto chyby jsou novým updatem odstraněny pro verze Archicadu 25 (update 6000) a 26 (update 4034) a jsou již k dispozici ke stažení (update vyhledejte přes Centrum akcí přímo v Archicadu, nebo jej stáhněte ze stránek Graphisoftu).

*Pro Archicad 24 a starší již Graphisoft neplánuje vydat aktualizace pro optimalizaci s operačním systémem.

Původní informace:

Apple koncem října 2022 vydal novou verzi operačního systému macOS – macOS 13 Ventura, který přináší mnoho uživatelských novinek a možností propojení s dalšími produkty Apple. Graphisoft operační systém testoval již při jeho vývoji, a přestože nenašel žádné zásadní problémy, doporučuje s aktualizací vyčkat na dokončení finálního testování kompatibility svých produktů.

Z oficiálních vláken Graphisoftu zní, že během beta testování nezaznamenal žádné větší problémy při užívání Archicadu, avšak mohou se objevit problémy u BIMCloudu, jehož serverová část je instalována na apple zařízení (plný přístup k disku při nové instalaci). Z tohoto důvodu doporučujeme s aktualizací systému vyčkat na oficiální prohlášení nebo další update Archicadu.

Veškeré informace o kompatibilitě Archicadu s operačním systémem macOS Ventura najdete v článku na Graphisoft Help Centeru.