Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_wp_footnotes_kses_init' not found or invalid function name in /web/htdocs3/cegracz/home/www/wp/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_wp_footnotes_kses_init' not found or invalid function name in /web/htdocs3/cegracz/home/www/wp/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
24. ročník Přehlídky diplomových prací vyhlásil vítěze — Cegra

24. ročník Přehlídky diplomových prací vyhlásil vítěze

Tiskové zprávy 21. 11. 2023

Nové městské subcentrum, revitalizace krajinného území a vodního toku, městský vnitroblok, rozšíření funkce křesťanského kostela, synergie kulturních a technologických potenciálů či alternativní řešení současné podoby péče o seniory – to byla témata děl finalistů.

Diplomky hodnotila odborná porota v čele s předsedou Janem Machem. Dalšími členy byli architekti Jiří Janďourek, Pavel Kvintus a Barbora Weinzettlová a krajinářská architektka Klára Salzmann. Posuzovali především architektonickou kvalitu předložených prací řešících nejrůznější typy zadání. Vyhlášení proběhlo 20. listopadu v pražském CAMPu. První cenu získal absolvent Akademie výtvarného umění v Praze Dominik Vácha za projekt Promised 5. května. Pod vedením profesora Miroslava Šika zpracoval návrh nového pražského plnohodnotného subcentra. Druhá cena patří Ruby Pavoučkové za práci Koncepce krajinářského řešení revitalizace úseku horního povodí Lužické Nisy zpracovanou pod vedením docentky Kláry Salzmann na Fakultě architektury ČVUT v Praze. Třetí místo udělila porota absolventovi Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze Martinu Stupkovi za projekt Production of Food. Pod vedením profesora Jana Šépky se zabýval potravinovou produkcí ve vztahu k městskému prostředí a (ne)využívaným vnitroblokem.

Zvláštní cenu Cegry obdržela Klarisa Ach-Hübner za práci Kontinuita stárnutí, kterou vedl na Fakultě architektury VUT v Brně architekt Jan Hora. Zabývala se alternativním řešením současné podoby zdravotní a sociální péče o seniory. Projekt podle porotců prokázal autorčinu schopnost naplno se vcítit do tématu a prozkoumat ho do nejmenších detailů. Oceněný projekt získal licenci Archicadu.

Více na https://diplom.ky/

Ocenění spolu s předávajícími cen (foto © Ondřej Bezperát)

Klarisa Ach-Hübner převzala cenu Cegry od jejího ředitele Tomáše Lejska (foto © Ondřej Bezperát)