Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_wp_footnotes_kses_init' not found or invalid function name in /web/htdocs3/cegracz/home/www/wp/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_wp_footnotes_kses_init' not found or invalid function name in /web/htdocs3/cegracz/home/www/wp/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
Kontrola projektu — Cegra

Kontrola projektu

Trimble Connect for Desktop využívá BIM model pro vysvětlení konstrukcí, koordinaci profesí a řízení projektu a stavby. V prostředí programu (cloud platforma) lze vytvořit a pracovat s několika projekty. Po založení projektu se do něj importují data z různých zdrojů: architektonicko-stavební projekt, konstrukční model, výpočtový model statika, TZB. Výchozím datovým formátem je IFC. Program je zdarma ke stažení zde.

DDS-CAD Viewer má za cíl nabídnout svým uživatelům pomůcku pro pochopení výhod BIM projektování. Aplikace dokáže načíst modely, resp. 3D projekty, (ve formátu IFC) různých profesí (stavařina, TZB) a ty vzájemně porovnat a vyhodnotit kolize konstrukcí. Viewer obsahuje omezenou verzi systému kontroly kolizí TZB aplikace DDS CAD. Tato omezená verze kontroluje kolize stavařina – TZB a TZB – TZB. Viewer dále nabízí funkce pro opravu případných chyb v načtených modelech, např. změna klasifikace objektu nebo změna nastavení vzájemných vazeb mezi objekty. DDS Viewer podporuje nejnovější verzi formátu IFC, Ifc2x4. Díky schopnosti importu dokumentů DWG a DXF slouží aplikace i jako prohlížečka 2D výkresů. DDS Viewer má řadu funkcí pro manipulaci s objekty a prohlížení scény jako jsou zoom, pan, orbit, průchod, průlet, přitažlivost, x-ray, posun po patrech a ořezávání. Objekty lze zobrazit hmotově, čárově, průhledně, jako skicu atd. Kritéria pro třídění objektů jsou prostorová a konstrukční struktura, a vlastnosti objektů. V rámci koordinace profesí lze hledat kolize a vytvářet dokumenty formátu OpenBIM Collaboration (BCF). Projekty, resp. 3D modely, lze upravovat změnou vztahů objektů, doplňováním a změnami vlastností objektů, úpravou typu a kategorie objektu. Podporované datové formáty pro načtení jsou Ifc, IfcZip, gbXML, DWG a DXF, ukládat lze Ifc, IfcZip, DWG, DXF, DWF a 3DS. DDS Viewer je zdarma ke stažení zde.

Solibri™ je BIM software pro kontrolu kvality, resp. proveditelnosti, stavebního projektu. Program analyzuje 3D virtuální budovu s cílem lokalizovat případné kolize konstrukcí a optimalizovat projekt. Solibri Model Checker rovněž provádí analýzu nákladů. Cílem Solibri Model Checker je stoprocentní odstranění chyb v projektu, nalezení míst pro úspory a optimalizace návrhu. Systém je plně kompatibilní s ARCHICADem.