Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_wp_footnotes_kses_init' not found or invalid function name in /web/htdocs3/cegracz/home/www/wp/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_wp_footnotes_kses_init' not found or invalid function name in /web/htdocs3/cegracz/home/www/wp/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
Graphisoft AI Visualizer – prověřte kreativitu umělé inteligence! — Cegra

Graphisoft AI Visualizer – prověřte kreativitu umělé inteligence!

Novinky Znáte to? 4. 1. 2024

DNA Graphisoftu jsou inovace. Potvrzuje to i další z projektů firmy, kterým je Archicad AI Visualizer, funkcionalita rozšiřující schopnosti Archicadu 27. Cílem nástroje AI Visualizer je vytvářet inspirativní vizualizace již během raných fází návrhu. AI Visualizer je prvním z řady řešení využívajících umělou inteligenci, na kterých Graphisoft pracuje a která zpřístupňuje uživatelům Archicadu.

Archicad AI Visualizer je experimentální funkce Archicadu, která stojí na technologii Stable Diffusion. Proč Stable Diffusion (stablediffusionweb.com)? Protože tento engine je navržen a optimalizován tak, aby reflektoval požadavky architektů.

„Chceme, aby bylo toto experimentální řešení testováno v reálném světě. Od skutečných uživatelů. Proto vás v této fázi průzkumu žádáme o spolupráci.“

Archicad AI Visualizer generuje alternativy návrhu už v rané fázi projektu a to tak, že do původního konceptu přidává další detaily, upravuje kontext, přichází s dalšími nápady.

Vytvořte koncepční model v Archicadu. Na základě textových výzev/promptů AI Visualizer vygeneruje vizualizace různých variant návrhu, aniž byste museli ručně vytvářet další a další modely. Je to rychlý a efektivní způsob, jak získat inspiraci či materiál k diskuzi s klientem.

S technologií Stable Diffusion integrovanou do Archicadu může AI Visualizer generovat fotorealistické obrázky nebo ručně vytvořené kresby či malby z jednoduchých hmot nebo rozpracovaných modelů. Výsledné návrhy lze upravovat pomocí promptů, lze prohlubovat přesnost tvaru nebo naopak popustit uzdu fantazii AI. Předveďte se návrhy vytvořenými za pomoci AI!

Dialogové okno AI Visualizer

Kliknutím na tlačítko Generate (6) se zobrazí (1) vygenerovaný návrh. Zde (2) se nastavují základní parametry, kterými jsou Prompt, Shape a velikost obrázku. Shape Fidelity určuje, do jaké míry AI zachová geometrii modelu. Čím vyšší hodnota, tím více bude geometrie zachována, ale výsledek bude méně kreativní s méně detaily. Pokročilé parametry (3) slouží k nastavení iterací a důležitosti promptu. Vyšší počet iterací přispěje k přesnějšímu výsledku, ale výpočet trvá déle. Prompt Strengh určuje, jak důsledně se AI bude promptu držet. Nižší hodnota znamená vice prostoru pro vlastní kreativitu AI. AI Engine Settings (4) jej lokalizuje. Výchozí nastavení předjímá lokální IP adresu, ale engine lze mít nainstalovaný i na jiném počítači. Box Start in High VRAM mode slouží k přizpůsobení výpočtů dle systémových parametrů počítače. Tlačítko Lock Result (5) garantuje stejné nastavení výpočtu zobrazení pro různé pohledy na model. Tlačítko Generate (6) spustí výpočet, obrázky lze generovat pouze jeden po druhém. Tlačítko Save result (7) uloží aktuálně vygenerovaný obrázek, obrázky se neukládají automaticky.

Stáhněte si Archicad AI Visualizer. Zdarma.

AI Visualizer je plně integrován do Archicadu, není třeba kupovat ani instalovat žádná další řešení nebo doplňky třetích stran. Vše, co potřebujete, je platná licence Archicad 27, abyste mohli začít s Archicad AI Visualizer ještě dnes. Upozorňujeme, že nástroj v současné době funguje v angličtině. Nástroj lze naistalovat na obou platformách, Mac i Win. Základními systémovými požadavky jsou VRAM grafické karty pro Windows a kategorie RAM/čip (Pro, Ultra, Max) pro MAC s čipem M1 – M2. Neexistují žádné další specifické požadavky na CPU. Odkaz ke stažení Archicad AI Visualizer najdete zde.

Zpětná vazba od Vás hraje pro Graphisoft klíčovou roli při vývoji tohoto projektu. Proto neváhejte AI Visualizer otestovat a podělit se o zkušenosti!