TWINMOTION 2020 pro uživatele ARCHICADU 23

Novinky pro registrované 12. 3. 2020

11.3. 2020 byl uveden do prodeje Twinmotion 2020. Uživatelé komerčních licencí Archicadu 23 na něj mají nárok zdarma. Twinmotion je aplikace pro vytváření interaktivních vizualizací v reálném čase. Program lze přímo propojit s Archicadem.

Twinmotion 2020 pro uživatele Archicadu 23 bez SupportPacku

Tato možnost platila do 30.4. 2020 a nárok na ni měli držitelé níže uvedených komerčních licencí Archicadu 23:

má nároknemá nárok
trvalá licencevšechny-
pronájem1 rok3/6/9 měsíců *)
*) i v případě, že součet dosáhne 12 měsíců

Twinmotion 2020 pro uživatele Archicadu se SupportPackem

Tato možnost platí do 31.12. 2021 a využít ji mohou jak stávající, tak ti, co si Archicad do 31.12. 2021 pořídí.

Jak získat Twinmotion 2020

Je třeba se připojit na stránky https://twinmotion.graphisoft.com/ a přihlásit se za pomoci Graphisoft ID (v případě, že toto nemáte, musíte si jej vytvořit). Po přihlášení s GSID bude uživatel přesměrován na Epic Games Account Portal. Zde bude uživatel vyzván k vytvoření/přihlášení k svému účtu Epic Games. Jakmile jsou oba účty propojeny, je uživatel přesměrován zpět na GSportal, kde je třeba udělat poslední krok: spojit GS-ID s licencí Archicadu. Krok za krokem vše vysvětluje následující článek: https://helpcenter.graphisoft.com/knowledgebase/53903/. Jakmile toto proběhne, je licence Twinmotion automaticky aktivována v systému správy licencí firmy Epic. Uživatel obdrží instrukce, jak v Epic Games Launcher získat instalaci Twinmotion a jak program nainstalovat. (Epic Games Launcher je platforma Epic Games, která nabízí novinky, aktualizace softwaru, Unreal Engine 4 a Twinmotion.) Více o Twinmotion a Epic Games Launcher se dozvíte na https://www.unrealengine.com/en-US/twinmotion

Aktualizace Twinmotion

Epic bude zdarma poskytovat updaty všem uživatelům Twinmotion 2020 až do 31.12. 2021.

Bonus pro síťové (NET) licence Archicadu

Systém pro registraci licencí má jednu specialitu. Licence Archicadu lze využívat jako plovoucí, ale GSID a Epic ID jsou spojeny s konkrétní osobou. Může se tedy stát, že ve firmě (reprezentované Company GSID) používá Archicad více osob (reprezentovaných vlastním GSID) než si firma zakoupila licencí. Protože cílem je, aby v rámci firem a při používání Twinmotion nedocházelo k žádným omezením, dostanou firmy s NET licencemi Archicadu extra pool Twinmotion licencí. Za každé 3 licence Archicadu má firma nárok na jednu další licenci Twinmotion.
Příklad: Uživatel má klíč Archicad NET10 Archicad, má tedy právo používat 10 licencí Twinmotion. Plus – díky tomuto speciálnímu pravidlu – má možnost aktivovat další 3 licence Twinmotion.