Twinmotion změnil majitele a je k dispozici zdarma

Novinky 14. 5. 2019

Společnost Abvent se se společností Epic Games dohodla na prodeji svého programu Twinmotion. S platností od 13.5. 2019 se tak vlastníkem programu stává Epic Games, výrobce renderovacího enginu Unreal Engine, což je technologie, na které Twinmotion stál a stojí.

Stávajícím uživatelům Twinmotion s platnou privilege card bude odpovídající služby poskytovat Epic Games. Zákazníkům, kteří si koupili Twinmotion před 13.5. 2019, bude zdarma poskytnut upgrade na příští placenou verzi Twinmotion, připravovanou k uvolnění společností Epic Games na listopad 2019.

Epic Games poskytuje aktuálně Twionmotion zdarma, program je ke stažení zde. Twinmotion je k dispozici pro platformy Windows 7 (64 bit), Windows 10 a MacOS 10.12+.

Zdarma poskytovaná licence Twinmotion má oproti předchozí verzi Twinmotion 2019 některé vylepšení:

  • přímé propojení s ARCHICADem a Revitem je nyní rychlejší a robustnější
  • výkon byl vylepšen výkon při přehrávání a otevírání scén a export videa
  • všichni uživatelé mohou nyní přistupovat ke sdílené knihovně pro týmovou spolupráci, což je funkce, která byla dříve dostupná pouze v týmu Twinmotion Team.

Q&A

Pokud si stáhnu Twinmotion od Epic, ztratím přístup k původní verzi programu od Abventu?
Programy od Epic a Abventu jsou nainstalovány do různých složek, lze je spouštět nezávisle na sobě.

Poskytuje Epic technickou podporu pro zdarma stažitelný Twinmotion?
Podpora pro bezplatnou verzi aplikace Twinmotion je založena na komunitě. Můžete se zúčastnit online diskusních fór s ostatními uživateli. Epic je odhodlán podporovat a rozvíjet tuto komunitu.

Musím mít k používání Twinmotion nainstalovaný Unreal Engine?
Ne, nemusíte mít Unreal Engine nebo Unreal Studio k použití Twinmotion.

Jak dlouho bude Twinmotion k dispozici zdarma?
Twinmotion si budete moci stáhnout do listopadu 2019, poté jej budete moci používat jako bezplatnou trvalou verzi. Od listopadu 2019 bude nová verze Twinmotionu k dispozici jako placený produkt.