Archicad 24 míří do Česka

Novinky 18. 9. 2020

Archicad 24 přichází s převratnými technologiemi. Některé souvisejí s integrovaným projektováním, všechny se zaměřují na zvýšení efektivity práce. Česká verze už je k dispozici.

MERDEKA 118 | FENDER KATSALIDIS | fkaustralia.com

MERDEKA 118 | FENDER KATSALIDIS | fkaustralia.com

Archicad 24 propojuje architekty, projektanty, statiky a specialisty ve sdíleném prostředí BIMcloud. Tato technologie umožňuje způsob komunikace a sdílení projektu, které se dají bez nadsázky nazvat integrovaným navrhováním. Do Archicadu 24 byl integrován analytický model pro výpočet statického zatížení. To umožňuje obousměrnou komunikaci ze specializovanými programy pro statiky. Technologii Graphisoft vyvíjel a testoval ve spolupráci se společnostmi Scia a Risa. TZB modelář se stal standardní součástí Archicadu a dělá z něj prostředí, kde lze modelovat technické rozvody. Nová funkce porovnání modelů umí porovnat dvě varianty 3D modelu, dvě různá zobrazení v jenom modelu nebo verzi před a po odeslání změn v Teamwork projektu, vizualizovat a filtrovat rozdíly mezi nimi. Pomocí programovacích jazyků jako je Python lze vytvářet skripty, které dokáží automaticky zrealizovat sadu příkazů. Přesvědčivé vizualizace v reálném čase garantuje propojení Archicad-Twinmotion Direct Link. Twinmotion 2020 je pro uživatele Archicad 24 se službou SupportPack zdarma. Více o Archicadu 24 najdete zde.

Termíny

Archicad 24 CZE byl uveden do prodeje prodeje 25.9. Od tohoto dne lze koupit pouze AC24 (pozn.: s licenčním klíčem AC24 lze spustit i starší verze Archicadu), nikoli AC23. Od tohoto dne si tedy uživatelé Archicadu bez služby SupportPack, kteří chtějí přejít na verzi 24, musejí koupit upgrade. Vlastní instalace je ke stažení od 22.10.

Licence

Ve své licenční politice je Graphisoft konzistentní. Archicad je k dispozici jako trvalá licence, kterou lze následně upgradovat. Lze si však pořídit i předplatné na 1, 3, 6 a 12 měsíců. Vždy se jedná o „plovoucí“ licenci, kterou lze přenášet mezi uživateli. Licence pro studenty a školy je zdarma, získáte ji z portálu myarchicad.com. Komerční ateliéry si Archicad mohou otestovat díky zdarma dostupné TRIAL verzi, kterou lze získat zde.

ArchiDAY

Archicad zblízka. S Archicadem 24 se můžete seznámit prostřednictvím záznamu video prezentace, která proběhla 15. 10. Více informací >>

Archicad 24 PROMO

Do 20.11. 2020 lze získat trvalou licenci Archicadu za speciálních podmínek. Více informací >>